۱۳۹۱ آبان ۸, دوشنبه

دستگاه قضایی مسئول اعتصاب غذای نسرین ستوده

فعالان حقوق زنان دستگاه قضایی را مسئول پیامدهای اعتصاب غذای نسرین ستوده دانسته اند
جمعی از فعالان جنبش زنان و مادران کمپین یک میلیون امضا ، در اعتراض به وضعیت نسرین ستوده نامه‌ای را به دفتر دادستان کل تهران تحویل دادند.
به گزارش سایت تغییر برای برابری، در این نامه که فعالین جنبش زنان و حامیان آن در پی نگرانی از وضعیت نسرین ستوده امضا کرده اند، از قوه‌ی قضائیه درخواست کردند تا به خواسته‌های قانونی نرین ستوده ترتیب اثر داده شود.
امضا کنندگان این نامه بر مسئولیت قوه‌ی قضائیه نسبت به سلامت نسرین ستوده تاکیده اند
این فعالان جنبش زنان  ضمن اعلام همراهی و هم‌رای با نسرین ستوده ، از دادستان کل استان تهران خواسته‌اند تا با تامین حقوق زندانیان و اهمیت به درخواست آنان دامنه‌ی نابرابری و بی‌عدالتی را کاهش دهد.

۱۳۹۱ مهر ۱۷, دوشنبه

یه سوال ساده ...

مرزهای گشاده ایران به روی قاچاقچیان مواد مخدر کمی مشکوک به نظر نمی رسه ؟
این سوالیه که مدتهاست داره اذیتم می کنه.
این آقای جمهوری اسلامی که برای مشکوک شدن به یک کتاب و سی دی توی فرودگاه امام دل و جیگر چمدون مردم رو بهم میریزه چطور انقدر مرزهاش به روی قاچاقچیان مواد مخدر گل و گشاد و امن شده؟ ببخشید یعنی کدوم احمقی باور می کنه طرف یک تن ماسه رو از مرز هوایی صادر کرده؟ یعنی قیمت ماسه چنده که طرف اومد این همه هزینه ترنسفر کرده و ماسه از از ایران به مکزیک و سپس به مالزی آورده و بعد به عقل
مالایی ها رسیده این همه هزینه ترنسفر خیلی مشکوکه محموله بازرسی شده 700 کیلوش شیشه بوده... چطور شما چهار کیلو و پنج کیلو شیشه رو در بار مسافر پیدا نمی کنید؟ چطور کشتی کشتی شیشه از ایران داره میاد و شما توی مرز خودتون پیداش نمی کنید؟ البته تجارت پر سودیه طبق شنیده ها و تحقیقات این چند روز اخیر تقریبا از هر ده میلیون تومان 130 هزار رینگت (اونم رینگت 1050 تومان) سود حاصل می شه. نمی دونم توهم دایی جان ناپلئونیه یا چیه ولی این گل و گشادی مرزها داره قلقلکم میده...